Dramatická a vítězná Dobšiná

22. 7. 2018, Dobšiná / SK

Vítěznou trofej v absolutním hodnocení MSR PAV si dosyta užil Věroslav Cvrček ml. na Škodě Fabii RS 2000. Těsné souboje s konkurencí potvrdil vítězným časem v druhé ostré jízdě a navýšil si tak opět bodový náskok v šampionátě.

Věroslav Cvrček ml.: “Závody v Dobšiné bývají náročné rychlou tratí, počasím a také tím, že se jezdci Mistrovství Evropy přihlašují do Slovenského šampionátu. Tím zbytečně zasahují do bodování, i když se zúčastňují jediného závodu. Během tréninků jsme upravovali nastavení podvozku, učil jsem se trať, protože jsem věděl, že v neděli to bude opět velký boj. To se na rozdíl od nepříznivé předpovědi počasí potvrdilo. První jízdu jsem byl druhý o 1,1 s. Věděl jsem, že mám rezervu a stále jsem věřil ve vítězství. Druhou jízdu jsem byl agresivnější, místy možná až příliš. Zlepšil jsem si svůj čas. Igor Drotár se naopak kvůli několika drobným chybám zpomalil. To jen dokazuje, že oba jedeme úplně naplno, protože Igor chybuje jen výjimečně. Nám se podařilo zvítězit o necelou půl sekundu v součtu dvou 7-km jízd. Nasazení v druhé jízdě bylo skutečně velké, kromě spousty smyků, několika “krizovek” jsem jednou trefil pneumatiky na okraji cesty a jednou škrtl předním kolem o svodidlo. Byla to jízda, na kterou se nikdy nezapomíná. Sedmé místo absolutně v Mistrovství Evropy a průměrná rychlost 153 km/h dokazuje naše tempo. Děkuji celému týmu L Racing a Rexteam, jejich podpora nejen po celý víkend byla skvělá. Toto vítězství bych chtěl věnovat taťkovi, který mě maximálně podporoval nejen v Dobšiné. Navíc v pátek – v předvečer závodu měl narozeniny.”