Vítězstvím zpečetěný titul Mistra Slovenska!

26. 8. 2018, Ústí nad Orlicí / CZ

Nový kopec, nové výzvy, nové trofeje: závody automobilů do vrchu Ústecká “21” nebyly vůbec jednoduché. Stali jsme se absolutními Mistry Slovenska.

Další, v pořadí jedenácté a dvanácté vítězství sezony Mistrovství Slovenska v závodech automobilů do vrchu (MSR PAV) přinesl Věroslav Cvrček ml. týmu L Racing v Ústí nad Orlicí. Škoda Fabia RS 2000, servisovaná jeho “rodinným” Rexteamem, nenašla opět přemožitele a poměrně suverénně ve Věroslavových rukách vyhrála po oba dny. V sobotu s náskokem 3,43 s v součtu časů dvou měřených jízd a v neděli s náskokem 3,87 s. Věroslavovi a týmu L Racing tak před posledním závodem na Ostré Lúce patří už s předstihem titul absolutních Mistrů Slovenska.

Věroslav Cvrček ml.: “Zažili jsme jedny z nejlepších závodů. Přestože jsem věděl, že zisk absolutního titulu je velmi blízko a není ani zapotřebí zvítězit, byl jsem před závody naprosto klidný, až mě to překvapovalo. Na této trati jsem startoval poprvé a byl jsem z ní nadšený. Velmi technický charakter, skvělý povrch vozovky, nádherné prostředí a skvělí pořadatelé. Po sobotních trénincích jsem se cítil skvěle, jel jsem v klidu, užíval jsem si to. Vzhledem k naprosto odlišnému charakteru trati, než všechny dosavadní závody, jsme museli hodně přenastavit podvozek. Obě sobotní závodní jízdy se mi podařilo vyhrát se slušným náskokem. Ani žádné auto z českého mistrovství nebylo rychlejší. Radost v týmu byla veliká, při mé třetí sezoně v závodech do vrchu a v první kompletní sezoně se nám podařilo získat absolutní titul. Ten jsme potvrdili v neděli desátým vítězstvím v řadě a 12. ze 14 závodů. Největší podíl na tom má skvělá Fabia RS 2000, která je rychlá a skvěle ovladatelná na různých tratích, ale především spolehlivá. Moc děkuji našim mechanikům i mnoha dalším lidem, kteří s námi spolupracovali a spolupracují při vývoji tohoto auta. Především firmy Vančík Motorsport, WeldPro, Aluminium Racing Products, Libor Pujman a mnoho dalších. Jsem moc vděčný mé rodině, která mě neuvěřitelně podporovala nejen na tomto závodě, v této sezoně, ale už 20 let, kdy se věnuji závodům. Doufám, že jim tyto výsledky přinášejí radost, která odpovídá energii, kterou do motorsportu vložili. Speciální poděkování si zaslouží tým L Racing pana Liptáka, který se před dva a půl rokem rozhodl posadit mě do tohoto vozidla, přestože jsem do té doby neabsolvoval žádné závody do vrchu. Snad se mu jeho určitý risk a skvělá podpora tímto vrací.”

Author

webadmin

Published

26.8.2018

Categories

Tags

No tags

Comments

0

About Rexteam

Rexteam has been involved in motorsport for more than three decades. Since 2006, it offers clients complex services related to renting, building and servicing race cars. The team uses the experience and active participation in car races of Věroslav Cvrček Sr. and Věroslav Cvrček Jr. in its work.

Contact

Rexteam s.r.o.

Besedice 8 
468 22 Železný Brod 
Czech Republic

Tel.: +420 605 214 323 
E-mail: cvrcek@rexteam.cz

Map