Absolutní vítězství na Dobšínském kopci!

24. 7. 2019, Dobšiná / SK

Seriál Mistrovství Slovenska v závodech automobilů do vrchu (MSR PAV) má za sebou největší závod roku. Dobšínský kopec je už několik let součástí seriálu Mistrovství Evropy a s proměnlivým letním počasím patřil i letos k těm nejnevyspytatelnějším podnikům. Absolutní vítězství v rámci Slovenska padlo bezkonkurenčně do rukovu týmu L Racing. Závodům opět kraloval Věroslav Cvrček ml. na Škodě Fabii RS2000 připravenou Rexteamem. Dominoval všem tréninkovým i měřeným jízdám a vítězství s náskokem 7 vteřin (MSR) bylo jednoznačné.

Věroslav Cvrček ml.: “Dobšínský kopec je nejvýznamňejší podnik mistrovství Slovenska. A to jak délkou tratě, tak i atmosférou a technickou náročností. Díky dlouhé trati, poměrně velkému stoupání, tradičně vysokým letním teplotám a dlouhé rovině jsou extrémně namáhány hlavně motory zalvodních strojů. Jezdce zase trápí pravidelné bouřky a silné deště. Pro mě tento kopec nikdy nebýval nejlepším, sice se mi tu v posledních dvou letech podařilo zviltězit, ale vítězství to byla těsná a hodně tvrdě vybojovaná. Letos se mi povedlo jezdit pěkné časy už od sobotních tréninků. V nedělní závodní jizdě se mi podařil zajet pěkný čas se slušným náskokem 4s na Igora Drotára. Ale jistotu jsme vůbec neměli, protože se očekávala další bouřka. Nakonek jsme měli všichni téměř stejné podmínky, pouze několik aut zasáhl velký déšt. Podařilo se nám ještě navýšit náskok a vítězství o 7s je skvělé. Děkuji L Racingu za skvělou podporu. Jsem rád, že jsem pro tým vybojoval absolutní vítězství v téměř domácím podniku. Dále děkuji mé Fabii se kterou se mi jelo opravdu skvěle, je obrovské potěšení v ní sedět a Rexteamu za přípravu tohoto auta.”

Ján Lipták: “Za všetky dobré výsledky Věroslavovi veľmi pekne ďakujem. Kopec je vždy pekný a dobre zorganizovaný. Počasie si nevyberieme, nebolo to vôbec jednoduché.”

Author

webadmin

Published

24.7.2019

Categories

Tags

No tags

Comments

0

About Rexteam

Rexteam has been involved in motorsport for more than three decades. Since 2006, it offers clients complex services related to renting, building and servicing race cars. The team uses the experience and active participation in car races of Věroslav Cvrček Sr. and Věroslav Cvrček Jr. in its work.

Contact

Rexteam s.r.o.

Besedice 8 
468 22 Železný Brod 
Czech Republic

Tel.: +420 605 214 323 
E-mail: cvrcek@rexteam.cz

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Map