Cvrček ml.: “Rexteam chceme posunout dál“

22. 1. 2020, Turnov / CZ

O Rexteamu otce a syna Cvrčkových jsme v posledních letech v českých rallyových kruzích slýchávali bohužel spíše nárazově. S příchodem roku 2020 to ale v besedickém týmu vypadá na začátek nové a důležité etapy. Tedy, v besedickém. Ani to už totiž tak docela neplatí…

Tak Věroslave, jak je to?

Věroslav Cvrček ml.: “Rexteam byl, je a vždy bude besedický, stejně jako naše rodina. Pravda je ale taková, že jsme se přestěhovali do nových prostor v Jenišovicích u Turnova. Stavbě jsme věnovali hodně času i úsilí a v sezónách 2017-19 padlo za oběť i několik mých startů. Ale bylo to potřeba. Nové prostory jsou kapacitou, zázemím i uzpůsobením úplně jinde a tým je tak schopný fungovat na ještě vyšší úrovni. Teď nastal čas, kdy se chceme zase naplno věnovat závodům.”

Před pár dny se na profilech @rexteamcz objevily fotografie nově pořízené Škody Fabie R5. Můžeš nám prozradit, kde a s kým ji uvidíme?

VCml.: “Pořízení Fabie R5 bylo součástí našeho dlouhodobého plánu. Vůz jsme koupili z Itálie a ihned se pustili do celkové repase tak, aby na prahu nové sezóny byl ve 100% kondici. O tom, kde a s kým se objeví, ještě není v těchto dnech rozhodnuto. Fabia R5 je nabídnuta k pronájmu a uvidíme, zda se představí na českých nebo zahraničních tratích. Pokud by to ale situace dovolovala, rád bych se na vybraných závodech s tímto vozem ukázal i já sám.”

Něco mi ale říká, že tato Fabia by nemusela být jedinou “erpětkou” pod vašimi křídly..

VCml.: “Náš tým je odjakživa spjatý se značkou Škoda a na tom se asi jen tak něco nezmění. Máme také dva kopcové speciály Fabia RS2000 a ex-tovární Fabii S2000. S ní jsem loni absolvoval valašku a bohemku. Nyní ale nastal ten správný čas na omlazení vozového parku a brzy v našich nových dílnách přivítáme také Škodu Fabii R5 evo. Ta bude výkladní skříní našeho týmu a stejně jako již zmiňovaná Fabia, bude určená primárně k pronájmu.”

Rexteam se ale už v loňském roce rozrostl o jednoho dalšího “velikána”..

VCml.: “Poslední dva roky jsme vše směřovali k sezóně 2020. Novou dílnou počínaje a pořízením “erpětek” konče. Na to se samozřejmě váže spoustu dalších věcí. Pokud ne už letos, do budoucna bychom se určitě rádi prezentovali na zahraničních tratích. I proto jsme loni po Švédské rally od Škody Motorsport odkoupili doprovodnou Scanii s velkým vlekem na dva vozy. To zajistí týmu i našim zákazníkům nejen odpovídající reprezentaci, ale především patřičný komfort během samotných závodů. Současně pokračují i naše aktivity v závodech do vrchu, takže nás čeká spoustu práce, na kterou se ale už nyní všichni v týmu moc těšíme.”

Velké plány kladou určitě nemalé nároky i na jednotlivé členy týmu. Kdo vlastně tvoří jádro Rexteamu?

VCml.: “Tahouny jsme my spolu s tátou, ale stejně tak i mamka a moje manželka Lucka, dávají týmu vše. Rodiče mě naučili do motorsportu dávat nejen zapál a nasazení, ale i preciznost a to samé se nám zatím daří nacházet i u našich spolupracovníků. Pak je veškerá práce snažší. V roce 2018, kdy jsme se naplno věnovali stavbě nových prostor, jsme vedle toho dokázali během čtyř měsíců postavit “kopcovou” Fabii RS2000 evo 2. S ní jsem v barvách L Racingu získal dva absolutní tituly mistra Slovenska a naši zákazníci s ní vyhráli spoustu dalších závodů. V tom sámém roce jsme kromě 14ti závodů do vrchu a dvou soutěží, zvládli ještě kompletní generálku historického Porsche 911 pro rally maratony a navíc start se dvěma vozy Porsche 911 na Balkan Classic Rally. Loni jsme zase pro dlouholetého zákazníka kompletně zrenovovali Porche 911 Targa. Dohromady nám všem na dílně nechybí velké odhodlání a chceme Rexteam posunout dál.“

Zmínil jsi své starty ve slovenském mistrovství v závodech do vrchu. Pro váš tým to historicky není úplně běžná disciplína. Jak k tomu vlastně došlo?

VCml.: “Naše spolupráce s týmem pana Liptáka probíhá už několik sezón. V roce 2015 jsme připravovali Fabii, s níž v barvách L Racingu získal Jozef Béreš jun. absolutní kopcový titul. Pro sezónu 2016 jsem dostal nabídku usednout do vozu já sám, čehož si moc vážím a s radostí a pokorou jsem tuto výzvu přijal. Během prvních dvou sezon jsem, z důvodů pracovního vytížení se zákaznickým programem, neabsolvoval kompletní seriál. Ale pro sezonu 2018 jsme připravili druhou evoluci kopcové Fabie a hned v první sezóně jsme společně vybojovali absolutní slovenský titul. Ten jsme v loňském roce s přehledem obhájili. Na většině tratí se nám podařilo stanovit nové traťově rekordy a vítězství jsme získali ve 13 z celkem 15 odjetých závodů. Rally bude pro náš tým vždy královskou disciplínou, ale závody do vrchu nám nabídly nové možnosti i v oblasti vývoje. Jako absolvent Technické univerzity v Liberci mám k technice a vývoji úzký vztah a na naší Fabii RS2000 tak neustále pracujeme. Řešíme data z vlastní telemetrie a po každé jízdě posuzujeme nastavení podvozku, tlumičů, diferenciálů i aerodynamického přítlaku. Toho si podle všeho hodně cení i zákazníci, kteří si naše vozy pochvalují a dokáží s nimi pravidelně vítězit. Jako třeba Plamen Kamburov v Bulharsku. Samozřejmostí je pak data-rozbor jízdního stylu našich jezdců, kterým se snažíme ke společným výsledkům vždy přispět.”

Když tak poslouchám, co vše jsi v loňském roce stihl, těžko se mi věří, že to není všechno. Na několika závodech jsme Tě mohli vidět spolupracovat také s Filipem Marešem, je to tak?

VCml.: “S Filipem se známe od střední školy, jsme dobří kamarádi a navíc jsme do motorsportu úplně stejně zapálení. Filip rally dost obětuje, podobně o ní přemýšlí, pracuje na sobě, takže mě naše spolupráce baví. Často spolu diskutujeme o rozpise, tréninku, přípravě nebo třeba jízdním stylu. Loni jsem pro něj na vybraných závodech dělal špiona a v závěru roku jsme spolu absolvovali seznamovací jízdy na podnicích WRC v Anglii a Španělsku. Tam jsme navíc měli možnost “špionovat” pro Honzu Kopeckého s Honzou Hlouškem, což byla také skvělá a zajímavá zkušenost. Teď věřím, že se Filipovi s Honzou bude na světových tratích co nejvíce dařit, určitě na to mají.”

Author

webadmin

Published

22.1.2020

Categories

Tags

No tags

Comments

0

About Rexteam

Rexteam has been involved in motorsport for more than three decades. Since 2006, it offers clients complex services related to renting, building and servicing race cars. The team uses the experience and active participation in car races of Věroslav Cvrček Sr. and Věroslav Cvrček Jr. in its work.

Contact

Rexteam s.r.o.

Besedice 8 
468 22 Železný Brod 
Czech Republic

Tel.: +420 605 214 323 
E-mail: cvrcek@rexteam.cz

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Map