Rexteam otestoval novou soutěžní techniku

15. března 2020, Bělá pod Bezdězem / CZ

První test soutěžní sezóny 2020 má za sebou besedický Rexteam. Několik týdnů strávených důkladnou repasí vozu Škoda Fabia R5 uteklo velmi rychle a natěšený tým tak mohl svou novou zbraň poprvé otestovat na uzavřené trati. Stalo se tak v sobotu 14. března v prostorách známého testovacího areálu AdventureLand v Bělé pod Bezdězem.

Za volantem nejúspěšnějšího vozu své kategorie se v Bělé pod Bezdězem střídali Věroslav Cvrček ml. a překvapivě také úřadující juniorský mistr Evropy Filip Mareš. Pro oba jezdce šlo současně také o první letošní přípravu na asfaltové podniky nadcházející sezóny.  “Bylo skvělé být po několika měsících zpět za volantem závodního vozu. Ve Fabii R5 jsem za poslední sezóny několikrát jel jako technik na sedadle spolujezdce, ale tentokrát jsem poprvé od roku 2016 seděl na té správné straně. A hned první metry mi rychle připomněly, že tahle „kára“ funguje výborně! Největší radost mám z toho, že nás během celého testu nepotkal žádný technický problém a vyvstalo jen několik drobností, na jejichž vylepšení už teď pracujeme. Chtěl bych poděkovat Jardovi Vančíkovi, protože motor naší Fabie šlape jako hodinky a také všem mechanikům, kteří se na přípravě auta podíleli. Dovolím si teď říci, že auto je ne sezónu velmi dobře připravené,” nechal se na úvod slyšet Věroslav Cvrček ml. a pokračoval. “Cením si také toho, že naší nabídky připojit se k testu využil Filip. Kromě zpětné vazby k chování auta, jsem měl možnost posadit se vedle něj a načerpat několik užitečných rad k ovládání a využití auta. Věřím, že na tuto spolupráci brzy navážeme.“

Nejen rallysport je v těchto dnech poznamenaný celosvětovou situací kolem virové pandemie,  Věroslav Cvrček ml. však zůstává optimistou. “I když start sezóny je zatím odložený, pokračujeme v přípravách a v těchto dnech dokončujeme týmový truck i přestavbu traileru pro dva soutěžní vozy. Jakmile to bude možné, máme v plánu další předsezónní testy. Věřím, že toto těžké období brzy společně přečkáme a že všem fanouškům budeme moci odprezentovat naše plány na letošní sezónu. Na prvním místě je ale samozřejmě zdraví nás všech.”

 

 

Author

webadmin

Published

16.3.2020

Categories

Tags

No tags

Comments

0

About Rexteam

Rexteam has been involved in motorsport for more than three decades. Since 2006, it offers clients complex services related to renting, building and servicing race cars. The team uses the experience and active participation in car races of Věroslav Cvrček Sr. and Věroslav Cvrček Jr. in its work.

Contact

Rexteam s.r.o.

Besedice 8 
468 22 Železný Brod 
Czech Republic

Tel.: +420 605 214 323 
E-mail: cvrcek@rexteam.cz

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Map