Vítězná šňůra pokračoval na Ústecké 21

27. 8. 2019, Ústí nad Orlicí / CZ

Dvoudenní závod automobilů v závodech do vrchu v českém Ústí nad Orlicí pařil opět nepřemožitelnému dominátorovi slovenského šampionátu MSR PAV – týmu L Racing. Jejich jezdec Věroslav Cvrček ml. je už je krůček od obhajoby absolutního titulu mistra Slovenska.

Slávna Ústecká 21 s 21 technickými zatáčkami měla i tento rok hojné obsazení. Až 170 jezdců zkoušelo štěstí v tomto 3650 metrů dlouhém “kopci”. Kapotované vozy měli však po oba samostatně hodnocené dny jasného vítěze. Věroslav Cvrček ml. vyhrál na Škodě Fabii RS2000 v sobotu s náskokem 8 vteřin a v neděli o neuvěřitelných 20 sekund, k čemuž ale dopomohlo odstoupení Igora Drotára pro technickou poruchu.

Věroslav Cvrček ml.: “Ústeckou 21 jsem jel poprve minulý rok, povedlo se mi tu tehdy zvítězit, zajet traťový rekord a hlavně si předčasně zajistit titul za celou sezonu. Takže vzpomínky mám jen příjemné. Je to kopec s velkou tradicí a pořádaný moderně a hlavně s nadšením. Trať je velmi technická a pomalá. Je zde mnoho zatáček do kterých není vidět přes mez, takže není jednoduché trefit správnou stopu. V sobota proběhla naprosto v klidu, v obou jízdách jsem zvítězil a porazil Igora Drotára o 4s. Byl jsem i nejrychlejším autem a navíc jsem nepatrně posunul loňský rekord. V neděli vůbec nestartoval Igor Drotár pro poruchu motoru. Tím se cesta k vítězství zjednodušila, ale i tak bylo důležité neudělat žádnou jezdeckou chybu a nesměla nastat porucha auta. Nechtěl jsem ale měnit taktiku ani tempo, bylo by hloupé si jet pro vítězství na jistotu a zklamat obrovské množství diváků, kteří zaplnili celý les nad Ústím nad Orlicí.
Jel jsem tak, aby mě to bavilo a posunul jsem své jezdecké schopnosti. Díky senzačně fungujícímu autu, které se velmi přirozeně ovládalo jsem nakonec ještě o 1s vylepšil traťový rekord a zvítězil s náskokem 20s. Děkuji L Racingu a Rexteamu za tento závod na který se nezapomíná.”

Ján Lipták: “Ústecká 21 išla viac-menej podľa plánov a verím, že nám druhý absolútny titul Majstra Slovenska v kopcoch neujde, už či o tom niektoré „profesionálne“ médiá informujú, alebo nie…”

Author

webadmin

Published

27.8.2019

Categories

Tags

No tags

Comments

0

About Rexteam

Rexteam has been involved in motorsport for more than three decades. Since 2006, it offers clients complex services related to renting, building and servicing race cars. The team uses the experience and active participation in car races of Věroslav Cvrček Sr. and Věroslav Cvrček Jr. in its work.

Contact

Rexteam s.r.o.

Besedice 8 
468 22 Železný Brod 
Czech Republic

Tel.: +420 605 214 323 
E-mail: cvrcek@rexteam.cz

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Map